دیزل ژنراتور دست دوم

خرید یک دیزل ژنراتور دست دوم می تواند برای بسیاری از کسب و کارها یک مزیت بزرگ باشد، زیرا زمانی که منبع برق اولیه (یا منبع برق اصلی) از شبکه برق قطع می شود، روش مقرون به صرفه تری برای به دست آوردن یک منبع برق پشتیبان قابل اعتماد است.

دیزل ژنراتورهای دست دوم می توانند کاربردهای مختلفی داشته باشند، مانند برق پشتیبان برای عملیات تجاری، کاربردهای صنعتی، عملیات استخراج، عملیات رشد، سایت های ساخت و ساز خارج از شبکه، امکاناتی مانند مراکز داده، هتل ها، استراحتگاه ها، رستوران ها، بیمارستان ها، مراکز زندگی بهتر، خانه های سالمندان، و این لیست ادامه دارد.

معایب خرید دیزل ژنراتور دست دوم

در حالی که خرید یک دیزل ژنراتور دست دوم مستعمل مزایای زیادی دارد، چند مورد کلیدی وجود دارد که باید قبل از خرید دیزل ژنراتور مستعمل به دقت بررسی شوند. علاوه بر مواردی که باید بررسی و در نظر گرفته شوند، خرید ژنراتور مستعمل خطراتی نیز دارد.

ژنراتورهای دست دوم زیادی به دلایل مختلف در بازار عرضه می شوند. برخی از دیزل ژنراتورها در بازار به عنوان بخشی از تلاش های بازیابی دارایی فروخته می شوند یا برخی از شرکت ها ممکن است ژنراتور موجود خود را برای مدل جدیدتر ارتقا دهند و بخواهند برخی از مخارج خود را بازیابی کنند. اغلب اوقات، این ژنراتورها ساعات کم دارند، به خوبی نگهداری می شوند، به طور منظم سرویس می شوند و در شرایط کارکرد عالی هستند.

از سوی دیگر، شرکت هایی هستند که دیزل ژنراتورهایی دارند که به خوبی نگهداری نشده اند، به طور منظم سرویس نشده اند و در وضعیت نامناسبی قرار دارند و به دنبال فروش ژنراتورهای خود برای هر سودی هستند که می توانند از آن به دست آورند.

از جمله مهمترین معایب ژنراتورهای دست دوم:

عمر مفید کوتاه‌تر: در مقایسه با دیزل ژنراتورهای جدید، دیزل ژنراتورهای دست دوم معمولاً عمر مفید کمتری دارند و احتمال خرابی بیشتری دارند.

هزینه‌های تعمیر و نگهداری: خرید دیزل ژنراتور دست دوم ممکن است به دلیل نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر، هزینه‌های بیشتری را به همراه داشته باشد.

عدم قطعات یدکی: در بعضی موارد، قطعات یدکی برای دیزل ژنراتورهای دست دوم در بازار موجود نبوده و باید از قطعات استفاده شده استفاده کرد.

مصرف سوخت بالا: در بعضی موارد، دیزل ژنراتورهای دست دوم ممکن است به دلیل سال‌های خدمت، مصرف سوخت بالایی داشته باشند.

نقص‌های پنهان: در بعضی موارد، دیزل ژنراتورهای دست دوم ممکن است نقص‌های پنهان داشته باشند که ممکن است بعد از خرید آشکار شوند و هزینه‌های تعمیر و نگهداری را بیشتر کنند.

هنگام خرید دیزل ژنراتور دست دوم باید به نکات زیر دقت کرد :

تاریخ ساخت

تاریخ ساخت چه سالی است؟ سن می تواند نه تنها در ارزیابی خدمات، تعمیر و نگهداری یا ارتقاء مورد نیاز پس از خرید دیزل ژنراتور دست  دوم نقش داشته باشد، بلکه به تعیین اینکه آیا دیزل ژنراتور با مقررات EPA و استانداردهای انطباق در منطقه شما مطابقت دارد یا خیر، کمک می کند.

ساعت ها

تعداد ساعاتی که یک ژنراتور ثبت می کند مهم است، زیرا نشانه مطمئنی از میزان استفاده از ژنراتور است. قاعده کلی در مورد ژنراتورها و ساعات استفاده ساده است. هر چه ساعت کمتر باشد، ژنراتور کمتر استفاده شده است. ژنراتورهای دست دوم موتورهایی هستند که می توان آنها را به طور مشابه با موتور خودرو مقایسه کرد. در جایی که موتور خودرو دارای صفحه کیلومتر شمار است، موتور ژنراتور ساعت‌ها دارد.

استفاده

در صورت امکان، خوب است که بدانید ژنراتور در درجه اول برای چه چیزی استفاده شده است. آیا از ژنراتور برای برنامه های آماده به کار در صورت قطع برق استفاده می شده؟ یا اینکه ژنراتور برای عملیات اولیه/پیوسته استفاده شده است؟ ژنراتورهای آماده به کار معمولاً در مقایسه با ژنراتورهایی که به عنوان منبع تغذیه اصلی استفاده می شوند، سایش و پارگی کمتری خواهند داشت.

خدمات و نگهداری

در یک موقعیت ایده آل، قبل از خرید یک ژنراتور مستعمل، باید بتوانید تمام سوابق خدمات مرتبط با خرید ژنراتور دست دوم مورد نظر را درخواست کنید. سوابق خدمات می تواند نشانگر روشنی باشد از اینکه آیا ژنراتور به خوبی نگهداری شده و به طور منظم سرویس شده است تا اطمینان حاصل شود که در شرایط خوب و در حال کار نگه داشته شده است. اگرچه این یک وضعیت ایده آل است، اما اغلب اینطور نیست.

در صورتی که ژنراتور هیچ گونه سابقه خدمات یا نگهداری برای خرید ژنراتور نداشته باشد، بهترین کار بعدی این است که با فروشنده صحبت کنید که جزئیات خاصی را پوشش می دهد. در مورد دانش آنها در مورد نگهداری یا سرویس ژنراتورها و موتورهای ژنراتور، واحدهای قدرت، هرگونه کلید انتقال یا کنترل، و انتهای ژنراتور پرس و جو کنید.

بررسی کنید که آیا آنها فرآیندهای سرویس یا تعمیر و نگهداری دارند، دامنه دانش را ارزیابی کنید، مانند اینکه آیا آنها خدمات نصب ژنراتور یا از کار انداختن و حذف ژنراتور را انجام می دهند، و همچنین اینکه آیا آنها تکنسین ها و کارکنان خدمات معتبری دارند که ژنراتورها را ارزیابی کرده و روی آنها کار می کنند.

آزمایش‌های بانک بار نیز یک شاخص عالی برای تأیید اینکه آیا یک ژنراتور تجاری با عملکرد عملیاتی صحیح کار می‌کند یا خیر، هستند. آزمایش بانک بار شامل اجرای ۱۰۰% واحد برای اطمینان از رسیدن به حداکثر دمای عملیاتی و پایداری کافی برای آشکار کردن هرگونه مشکل در سیستم است. این فرآیند آزمایش معمولاً تا چهار ساعت طول می کشد تا به دمای عملیاتی برسد و دو ساعت برای فرآیند آزمایش واقعی.

آزمایش بانک بار همچنین می تواند به شناسایی علائم انباشتگی مرطوب کمک کند، که یک وضعیت رایج در ژنراتورهایی است که به طور معمول با درصد کمی از توان نامی خود کار می کنند. کارکردن ۱۰۰ درصد ژنراتور در طول آزمایش به از بین بردن اثرات انباشتگی خیس مانند تجمع کربن و دود سیاه کمک میکند.

برند سازنده

صرف نظر از محصول یا خدمات، مشتریان تمایل دارند به برند معتبری بچسبند که بتوانند به آن اعتماد کنند و به سطح خاصی از کیفیت و انتظارات برسند. یک ژنراتور تجاری تفاوتی ندارد. یک ژنراتوردست دوم سرمایه‌گذاری پرهزینه‌ای است که در نهایت ممکن است نیاز نداشته باشید به عنوان یک منبع انرژی قابل اعتماد برای تجارت، عملیات، برنامه‌ها یا امکانات خود به آن اعتماد کنید.

اگرچه ژنراتورهای تجاری پرهزینه هستند، اما این یکی از زمینه‌هایی است که نمی‌خواهید با خرید ژنراتوری که نام تجاری آزمایش‌نشده یا ناشناخته‌ای دارد، آن را کاهش دهید. همیشه بهترین کار این است که یک ژنراتور از یک مارک بسیار معتبر خریداری کنید که شناخته شده است، در طول زمان آزمایش شده است، و در طول سال ها ثابت شده است و از نظر کیفیت و دوام در آزمون زمان مقاومت کرده است.

مزیت اضافی خرید ژنراتور با نام تجاری معروف این است که گزینه های بیشتری برای پشتیبانی وجود دارد، مانند قطعات و نیازهای خدمات.

با وجود تمامی موارد مطرح شده بهتر است برای کسب و کار خود از افراد متخصص کمک گرفته و یک دیزل ژنراتور نو تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دانلود راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور

جهت مشاوره خرید ، نصب و راه اندازی و دریافت مشخصات فنی و استعلام قیمت دیزل ژنراتور با کارشناسان دیزل صنعت تماس بگیرید. (۳۳۳۵۹۸۱۸ – ۰۴۱ )

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× تماس با دیزل صنعت