ژنراتور پشتیبان

ژنراتور پشتیبان دستگاه است که برق را به صورت پشتیبانی در اختیار قرار می‌دهد. در صورت قطعی برق، ژنراتور پشتیبان به عنوان منبع اضطراری برق فعال می‌شود و تمامی دستگاه‌ها و تجهیزات متصل به آن را تامین می‌کند.
این دستگاه معمولاً در مکان‌هایی که برق پایدار نیست، مثل بیمارستان‌ها، دادگاه‌ها، ساختمان‌های اداری و صنعتی، مراکز داده و … استفاده می‌شود.

اهمیت ژنراتور پشتیبان برای عملیات تجاری

برای بسیاری از مشاغل، قطعی برق می تواند منجر به متوقف شدن فالیت گردد، محیط های کاری ناامنی را برای کارکنان ایجاد کند و یا منجر به از دست دادن کسب و کار و سود گردد. چه در مراکز آموزشی یا اداری یا یک سایت ساخت و ساز کار کنید، با قطع برق ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوید. به همین دلیل است که ژنراتورها برای مقاصد تجاری ضروری هستند.

هیچ دلیل واحدی برای قطع برق وجود ندارد. این حوادث می تواند به دلیل بلایای طبیعی ، مانند طوفان، گردباد، زلزله و سیل رخ دهد. بسیاری از عناصر خارجی باعث قطع برق می شوند، از جمله خرابی شبکه برق، سقوط تیر برق، خرابی ترانسفورماتور و … . مهم نیست که چه چیزی منجر به قطع برق می شود، اگر کسب و کار یا عملیات شما به برق ثابت متکی باشد، قطع برق می تواند گردش کار و فرآیندهای شما را فلج کند.

این اختلالات می توانند از چند دقیقه تا چند روز ادامه داشته باشند. بنابراین، کسب و کارها باید برای قطعی برق کوتاه مدت و بلندمدت آماده باشند تا امکانات خود را حفظ کنند. در بسیاری از موارد، مجموعه ها مجبور می شوند قبل از اینکه بتوانند فعالیت های تجاری خود را از سر بگیرند، منتظر بمانند تا برق به شبکه اصلی برق بازیابی شود. هر دوره از کار افتادگی می تواند منجر به سود کمتری شود  و برای مکان هایی مانند بیمارستان ها و خانه های سالمندان و برخی پروژه های صنعتی می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی باشد.

نصب یک ژنراتور سیار می‌تواند پایه‌های تاسیسات شما را برای انجام عملیات منظم روزانه در حال اجرا فعال نگه دارد و قطع برق را به‌جای عقب‌نشینی در سود کسب‌وکار، بهره‌وری یا خطرات جانی، به یک مزاحمت تبدیل کند.

اهمیت ژنراتور پشتیبان برای عملیات تجاری

آنچه باید قبل از نصب ژنراتورهای پشتیبان تجاری برای مشاغل بدانید

اجازه ندهید قطع برق به سود یا بهره وری کسب و کار شما ضرر وارد کند. نمی توان گفت که طوفان شدید یا قطع سیم چه زمانی موجب ضرر رسیدن به شما تأثیر میشود، بنابراین باید آماده باشید تا اطمینان حاصل کنید که مجموعه شما تا حد امکان میتواند بطور روان به کار خود ادامه می دهد. منبع تغذیه پشتیبان تجاری بهترین گزینه برای شماست.

ژنراتورهای سیار، در هر دو پیکربندی دیزل و گاز طبیعی، راه‌حل‌های مناسبی جهت تامین توان پشتیبان قوی برای هر کسب و کار، تأسیسات، عملیات یا کاربرد صنعتی هستند که برای ادامه فعالیت‌های تجاری روزانه به برق ثابت نیاز دارند. هنگامی که اتلاف انرژی به دلیل قطع برق ناشی از بلایای طبیعی، وقفه در شبکه برق یا خرابی قطعات رخ می دهد، ژنراتور مجموعه شما را تا زمان بازگشت منبع اصلی برق فعال نگه می دارد.

از آنجایی که نصب یک مولد پشتیبان برای مقاصد تجاری کار ساده ای نیست، باید چند نکته را از قبل برای اطمینان از اینکه فرآیند به آرامی انجام می شود، مورد توجه قرار داد.

انواع ژنراتور پشتیبان تجاری

ژنراتورهای پشتیبان تجاری به سه دسته اصلی تقسیم می شوند. ژنراتورهای تجاری اضطراری، ژنراتورهای آماده به کار اضطراری و ژنراتورهای پشتیبان اضافی. با این حال، دو مورد از این موارد الزامات استاندارد NFPA 110 هستند. این نوع ژنراتورها پشتیبانی لازم برای تامین بارهای کلیدی را فراهم می کنند. توجه داشته باشید که الزامات برای انواع مختلف ژنراتور بین شهرستان ها و مشاغل متفاوت است.

ژنراتورهای تجاری اضطراری

این سیستم های مولد پشتیبان در صورت قطع برق به طور خودکار برق پشتیبان را تامین می کنند. در کد NFPA می توانید انواع سیستم های منبع تغذیه اضطراری را بیابید. این واحدها باید در عرض ۱۰ ثانیه برق تمام سیستم های ایمنی را تامین کنند که معمولاً عبارتند از:

روشنایی خروجی

آلارم دود

سیستم های تخلیه

اعلام حریق

پله برقی

آسانسور

این موارد موجب میشود یاکنین یک منطقه با خیال راحت و سریع در موقعیت‌های تهدیدکننده ، محل را ترک کنند.

 

ژنراتورهای آماده به کار اضطراری از نظر قانونی مورد نیاز

ژنراتورهای سیار آماده به کار برای مواقع اضطراری با واحدهای اضطراری در زمان مجاز قبل از شروع به تأمین برق متفاوت هستند. این ژنراتورها باید در عرض ۶۰ ثانیه پس از قطع برق فعال شوند. مانند EPSS، ژنراتورهای آماده به کار نیز تحت کد NFPA به عنوان یک دستگاه مورد نیاز برای برخی مشاغل قرار می گیرند.

 

با این حال، بر خلاف EPSS، که باید اتصالات جداگانه داشته باشد، سیستم های آماده به کار به این ویژگی نیاز ندارند. این ژنراتورها به ویژگی‌های ایمنی، سیستم‌های خروج اولیه یا دستگاه‌های نجات دهنده انرژی نمی‌دهند. گفته می شود، آنها می توانند خروجی از ساختمان را برای افراد داخل بهبود بخشند.

 

ژنراتورهای سیار پشتیبان آماده به کار اضافی

وجود ژنراتور پشتیبان آماده به کار اضافی برای ساختمان های تجاری الزامی نیست. اما این افزودنی‌ها می‌توانند برق مورد نیاز تجهیزات کلیدی، ماشین‌آلات و هر سیستم دیگری را که کسب‌وکار برای ادامه فعالیت‌های منظم در صورت قطع برق به آن نیاز دارد، تامین کند. اساساً، این ژنراتورهای پشتیبان می توانند به کاهش ضرر و زیان سود ناشی از خرابی کمک کنند.

 

علاوه بر این، این ژنراتورها می‌توانند به فعال نگه داشتن سیستم‌های گرمایش و سرمایش کمک کنند تا در صورت تمایل، آسایش مداوم را برای همه سرنشینان فراهم کنند. این سیستم‌های ژنراتور همچنین می‌توانند به همان اجزای سیستم متصل شوند که سیستم‌های ژنراتور آماده به کار طبق قانون مورد نیاز هستند، اما نه به سیستم‌های ژنراتور اضطراری.

ژنراتورهای پشتیبان تجاری تحت دستورالعمل استانداردهای ۱۱۰ انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) قرار دارند. این استانداردها حداقل انواع ژنراتورها، شرایط عملیاتی و آزمایشی را برای این واحدها الزامی می کند.

 

نکاتی که باید در هنگام انتخاب یک ژنراتور پشتیبان برای یک کسب و کار در نظر گرفت

چه برای حفاظت از سیستم‌های HVAC مرکز بهداشت و چه حفاظت از مرکز داده ها باید از ژنراتور بهره برداری نمود. اما این ژنراتور را از کجا باید خرید؟

این فرآیند می‌تواند کمی دشوار باشد و شامل تحقیق در مورد نیازهای برق برای کسب و کار شما میباشد. به علاوه، باید نوع منبع سوخت مورد استفاده و محل نصب ژنراتور را در نظر بگیرید.

از آنجایی که این فرآیند به محاسبات دقیق نیاز دارد، باید با یک متخصص در زمینه ژنراتور مشورت کنید. در اینجا نگاهی دقیق تر به اندازه ژنراتور، الزامات و سوخت وجود دارد.

اندازه ژنراتور

ژنراتورهای دارای انواع مختلف هستند. با چنین طیف وسیعی از گزینه ها، باید اندازه مناسب برای کسب و کار خود را به دقت در نظر بگیرید. اگرچه نمی‌خواهید ژنراتور را کوچک‌تر کنید زیرا توان کافی تولید نمی‌کند، همچنین نمی‌خواهید ژنراتوری را بخرید که انرژی زیادی تولید می‌کند، زیرا ممکن است پول را برای تولید برقی که استفاده نمی‌کنید هدر دهید.

مانند سایر تصمیمات، باید با یک متخصص ژنراتور مشورت کنید تا در مورد اندازه دقیق کسب و کارتان مشاوره بگیرید.

در صورتی که قصد خرید ژنراتور دیزلی را دارید مقاله راهنمای خرید دیزل ژنراتور را مطالعه بفرمایید.

منبع سوخت ژنراتور

متداول ترین منابع سوخت مورد استفاده برای ژنراتورهای تجاری دیزل و گاز طبیعی/LPG هستند. از آنجا که دیزل ژنراتور و ژنراتور گازی هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند، هیچ کدام ذاتاً بهتر از دیگری نیستند. شما باید بر اساس نیازهای شرکت خود و در دسترس بودن سوخت برای ژنراتور تصمیم بگیرید.

جهت مشاوره خرید ، نصب و راه اندازی و دریافت مشخصات فنی و استعلام قیمت دیزل ژنراتور با کارشناسان دیزل صنعت تماس بگیرید. (۳۳۳۵۹۸۱۸ – ۰۴۱ )

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× تماس با دیزل صنعت