مشخصات اتاق دیزل ژنراتور

قبل از هر اقدامی کاتالوگ چند دیزل ژنراتور را به دقت مطالعه بفرمایید و به کروکی و ابعاد پیشنهادی کارخانه سازنده دقت کنید. زیرا ابعاد ، فونداسیون و فاصله دستگاه ها از اطراف و از دستگاه های مشابه توضیح داده شده است.

سالن یا اتاق دیزل ژنراتور بنابه دلیل وجود دود و صدای زیاد باید متناسب با جهت وزش باد و میزان دسیبل صدایی که تولید می گردد در سایت جانمایی شود.

نکات مهم در خصوص مشخصات اتاق دیزل ژنراتور:

محل اتاق دیزل ژنراتور

اتاق ژنراتور از آزمایشگاه ها ، اتاق های IT-Room  ، مراکز کنترل، انبار رنگ، انبار مواد آتش زا ، مخازن گاز و انبارهای چوب باید دور باشد.

ارتفاع سقف استاندارد:

ارتفاع سقف حتما باید بین دو تا سه متر بالاتر از دیزل ژنراتور (از محل نصب اگزوز) باشد. بهتر است برروی دیوار یا سقف یک آژیر مخصوص و چراغ اعلام مخصوص نصب گردد که اگر دستگاه error داد آژیر اعلام خطر کند.

همچنین سقف اتاقک باید شیبدار ساخته شود تا نیازی به برف روبی نداشته باشد.

تعبیه فیلتر و دمپر

باید نزدیک رادیاتور دیزل ژنراتور کفشوی ۴ اینچ تعبیه شود. جنب فیلتر ژنراتور یک چاله  ۵۰ ×۵۰ سانتی متر روغن تعبیه کنید با گریتینگ مناسب که اگر روغن نشت  کرد داخل چاله بریزد و در کف پخش نگردد. داخل چاله بگونه ای باشد که روغن به لایه های زیرین نفوذ نکند.

در پشت و جلوی ژنراتور دو دریچه ترانسفر گریل حدود ۶۰ درصد بزرگتر از سطح رادیاتور دیزل ژنراتور برای تنفس دستگاه و خنک شدن آن تعبیه کنید و برای جلوگیری از ورود حیوانات موذی و حشرات باید از مش فلزی چشمه ۲×۲ سانتی متر  و پره های مناسب استفاده کنید.

نوع درب و نحوه نصب درب اتاق دیزل ژنراتور

درب ها اتاق حتما باید رو به بیرون باز شوند. که اگر اتفاقی افتاد با یک ضربه به راحتی باز گردد. ابعاد درب ها یک متر بیشتر از پهنا و ارتفاع بزرگترین دستگاه شما باشد.

نوشته های مشابه

محل نصب مخزن

بهتر است مخزن سوخت ۲ عدد باشد. اگر دستگاه شما مخزن روزانه داشته باشد کافی است ، یک مخزن هفتگی نیز در کنارش در نظر گرفته شود. حجم این مخزن را بر حسب دبی مصرف سوخت میتوان محاسبه نمود. و مخزن را تقریبا ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر بالای سکو نصب میشود تا شارش سوخت به داخل دستگاه بدون مشکل انجام گیرد.

جانمایی در اتاق دیزل ژنراتور

نحوه نصب اگزوز دیزل ژنراتور

اگزوز باید به سمت بیرون رادیاتور دیزل ژنراتور نصب گردد. همچنین باید دارای صداگیر و ساپورت مناسب باشد.

محل نصب تابلو برق

باید محلی برای نصب تابلو برق و سامانه چنج اور سوئیچ و همچنین مسیری برای سینی های کابل در نظر گرفته شود. مسیر تعیین شده باید دور از حرارت دستگاه و صدمات فیزیکی و مواد روغنی باشد.

دانلود راهنمای انتخاب دیزل ژنراتور

جهت مشاوره خرید، نحوه نصب و راه اندازی، راهنمایی، گارانتی و مشخصات فنی و استعلام قیمت دیزل ژنراتور با کارشناسان دیزل صنعت تماس بگیرید. (۳۳۳۵۹۸۱۸ – ۰۴۱ )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× تماس با دیزل صنعت