هارمونیک در تولید برق

هارمونیک ها در شبکه های بزرگ تولید برق وجود دارند. آنها برق را بلافاصله بعد از اینکه مورد استفاده قرار میگیرند تحت تاثیر قرار میگیرند. هارمونیک ها که حاصل افزایش بار های غیر خطی می باشند.

میتواند سیستم کاری شما را مختل کنند. هارمونیک ها روی ترانسفورماتور ها خازن های اصلاح ضریب قدرت سیستم های روشنایی و IT تاثیر میگذارند.ما تجربیاتی که در طول دهه ها در زمینه تکنولوژی درایو ها کسب کرده ایم را به منظور تولید هارمونیک کمتر یا ثابت و پاک نگه داشتن  شبکه بکار بسته ایم.

منظور از یک شبکه قدرت پاک این است که تجهیزات انرژی کمتری را بصورت گرما اتلاف کنند.اختلاف ناخواسته  ی کمتری رخ بدهد و بطور کلی برق بهتری تولید و مصرف شود.درایو های کم هارمونیک ABB دارای سیستم های خاص و داخلی هستند که باعث تولید هارمونیک فوق العاده کمی در ورودی درایو میشوند.

تمامی این ویژگی ها بدون استفاده از فیلتر های خارجی یا ترانسفورماتور های اصلاح کننده به دست آمده است.این به شما کمک میکند تا قدرت مناسبی  برای ترانسورماتور خود انتخاب کنید.گرمای زیاد ناشی از هارمونیک ها میتواند از طریق انتخاب ترانسفورماتورهایی با قدرت زیاد جبران شود که البته این کار بسیار هزینه بر است.

با افزودن درایو های فوق العاده کم هارمونیک ماشین هایی با ابعاد دقیق تر و عملکردی کارآمدتر و مطمعن خواهیم داشت.نباید طول عمر تجهیزات افزایش یافته و شبکه ای روان و با حداقل تعمیرات و کارایی بالا خواهیم داشت.

حتی زمانی که فاصله زیادی از منبع تغذیه منجربه افت ولتاژ شود شما میتوانید شبکه ای بدون مشکل داشته باشید.واحد تامین توان اکتیو که درون درایو تعبیه شده ولتاژ خروجی کامل و حداکثر توان موتور در حداکثر راندمان ممکن برای انواع پمپ  و موتور هارا تضمین میکند و کارکرد با ولتاژ کم در صنایع مختلف که به علت طول بیشتر از حد شبکه میباشد.مشکلات زیادی را ایجاد میکند.

رفع این مشکل در صنایعی که شرایط زیست محیطی اختلال کمتر زمان کار طولانی تر و هزینه کمتر مهم باشد.

با استفاده از درایو امکان پذبر میباشد.هارمونیک ها با فرکانس های خاصی عمل میکنند که مرتبه ای از فرکانس موج اصلی هستند، به عنوان مثال برای هارمونیک مرتبه ۳ در یک فرکانس برق شهری یعنی ۳ فاز با فرکانس ۵۰ هرتز در نتیجه  ما در اینجا هارمونیکی با فرکانس ۱۵۰ هرتز بر موج اصلی داریم.

برخی از اثرات نامطلوب هارمونیک در تولید برق :

۱: افزایش مقدار موثر جریان ها

۲: افزایش جریان گذرنده از نقطه صفر سیستم

۳: اشباع ترانس

۴: ایجاد اختلال در کارکرد تجهیزات جریان ضعیف

۵: تریپ های ناخواسته

روش های کاهش میزان هارمونیک

۱: حذف هارمونیک با استفاده از فیلتر پسیو

فیلتر پسیو از یک خازن سری با سلف تشکیل شده است که بصورت سری با بار های غیر خطی نصب میشوند تا جریان  های هارمونیکی خاص تولید شده را جذب کنند.

۲: حذف هارمونیک با فیلتر خازنی

۳: استفاده از خازن اصلاح ضریب توان

۴: بانک خازنی

۵: رگولاتور توان راکتیو

جهت مشاوره خرید و استعلام قیمت، نصب و راه اندازی، راهنمایی و مشخصات فنی فیلتر هارمونیک با کارشناسان دیزل صنعت تماس بگیرید. (۳۳۳۵۹۸۱۸ – ۰۴۱ ).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× تماس با دیزل صنعت