دلیل سرمایه گذاری در نیروگاه خورشیدی

سوالی که برای همگان مهم است دلیل سرمایه گذاری در نیروگاه خورشیدی ؟ حدود یک میلیون سال پیش، اجداد ما یاد گرفتند که چگونه چوب گیاهانی را که با استفاده از انرژی خورشیدی رشد می کردند بسوزانند، حدود ۲۰۰ سال پیش آن ها یاد گرفتند که چگونه کشتی ها و قطار ها را با استفاده از انرژی فسیل های گیاهان و جانداران باستانی که زمانی توسط خورشید سوخت میشدند، نیرو بدهند. در نهایت ۳۰ سال پیش ما یاد گرفتیم که چگونه انرژی خورشیدی را بطور مستقیم با سلول های فتوولتانیک (PV) با تکنولوژی بالا مهار کنیم.

چرا باید در نیروگاه خورشیدی سرمایه گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در نیروگاه های خورشیدی به دلایل زیر میتواند منطقی و جذاب باشد.

 تأثیرات زیست محیطی

جواب اصلی اینکه چرا باید بر نیروگاه خورشیدی سرمایه گذاری کنیم این است که، نیروگاه خورشیدی یک راه حل آب و هوایی ضروری برای عصر صنعتی جدید است.

انتشار گاز های گلخانه ای مرتبط با تولید یک سیستم انرژی خورشیدی ۲۵ تا ۱۰۰ برابر کمتر از گاز های فرک شده است که ۳۲۵ گرم گاز های گلخانه ای در هر کیلو وات ساعت از سوزاندن گاز تولید می کند.

گسترش احداث نیروگاه خورشیدی

بازگشت انرژی در سرمایه گذاری در یک سیستم انرژی خورشیدی به گونه ای است که در طول عمر خود ۹ تا ۱۰ برابر انرژی موردنیاز برای ساخت آن تولید می کند.

در سال ۲۰۲۰، تولید جهانی انرژی خورشیدی ۲۲% افزایش یافت که بیشتر در چین، اروپا و آفریقای شمالی بود و اگر این شتاب ادامه یابد، تا اواسط قرن میتواند یک چهارم برق جهان را تأمین کرده و به دومین منبع بزرگ بعد از باد تبدیل شود.

این شتاب ناشی از موارد زیر می باشد:

۱- تأثیرات زیست محیطی

۲- بازگشت سرمایه

۳- راندمان طولانی مدت نیروگاه خورشیدی

۴- هزینه تعمیرات و نگهداری کمتر نسبت به سایر نیروگاه ها

نوشته های مشابه

بازگشت سرمایه در احداث نیروگاه خورشیدی

نیروگاه خورشیدی در هر کیلووات ساعت میتواند ۶.۸% بازگشت سرمایه داشته باشد.

در مناطقی که نیرورسانی نشده است و بر فرض مثال یک زمین کشاورززی را شما در نظر بگیرید، هزینه احداث نیروگاه خورشیدی خیلی کمتر از هزینه نیرورسانی به آن منطقه میباشد. در ضمن این نیروگاه میتواند برق را به همسایگان خود نیز بفروشد و درآمدزایی داشته باشد.

در کشور ما نیز دولت از هر طرح نیروگاه خورشیدی حمایت مالی میکند. با دادن وام های دراز مدت و خرید همان برق تولید شده از نیروگاه خورشیدی فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در این زمینه شده است.

امسال وزارت نیرو تمامی صنایع را مجبور به تامین ۵% از مصرف انرژی خود، بصورت انرژی خورشیدی کرده است.

پنل های خورشیدی قابلیت نصب بر روی پشت بام مناطق مسکونی، تجاری و صنعتی را دارا میباشند.

مالک هر کدام از مراکز میتواند نیروگاه خورشیدی را ایجاد کند و علاوه بر تامین مصرف خود، به شبکه تزریق نماید و درآمدزایی داشته باشد.

بازگشت سرمایه در احداث نیروگاه خورشیدی

انعطاف پذیری نیروگاه خورشیدی

با استفاده از نیروگاه خورشیدی همه میتوانند از طریق تولید انرژی، خود را از شبکه برق مستقل کنند. پنل های خورشیدی در هر شرایط آب و هوایی انعطاف پذیر هستند و صاحبان نیروگاه های خورشیدی با ذخیره انرژی در باطری ها، میتوانند در هر زمان از انرژی ذخیره شده استفاده کنند. حتی اگر شبکه برق قطع یا خاموشی داشته باشیم.

این یک مزیت باور نکردنی است ، زیرا رویدادهای آب و هوایی شدید اغلب باعث قطع برق در سراسر جهان میشود.

کاهش هزینه های انرژی

شما با یک حساب و کتاب ساده اگر افزایش قیمت نفت و گاز و قیمت زغال سنگ را در طول چند سال اخیر بررسی کنید متوجه میشوید که سرمایه گذاری در انرژی های پاک بخصوص نیروگاه خورشیدی دارای مزایای قابل توجهی است. زیرا میتواند قبض های برق خانوارها را تثبیت کند. همچنین میتوانید در هزینه های تعمیر و نگهداری صرفه جویی کنید زیرا پنل های خورشیدی به حداقل نگهداری نیاز دارند.

برخلاف سایر سرمایه گذاری ها، پنل های خورشیدی معافیت مالیاتی را به صاحبان نیروگاه های خورشیدی ارائه میدهد.

پایداری و تجدید پذیری

نور خورشید یک منبع انرژی پایدرا و تجدیدپذیر است که هر روزه بر زمین میتابد. این به معنای این است که نیروگاه های خورشیدی میتوانند به صورت پایدار انرژی تولید کند.

با توجه به موارد ذکر شده، متوجه میشوید که بهترین سرمایه گذاری در عصر جدید سرمایه گذاری در نیروگاه خورشیدی میباشد.

جهت مشاوره خرید و استعلام قیمت، نصب و راه اندازی، راهنمایی، گارانتی و مشخصات فنی با کارشناسان دیزل صنعت تماس بگیرید. (۳۳۳۵۹۸۱۸ – ۰۴۱ )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× تماس با دیزل صنعت